Dowiedz się, jak podejmować najlepsze decyzje

Dowiedz się, jak podejmować najlepsze decyzje

Codziennie dokonujemy wielu wyborów. Wszystkie podejmowane przed nas decyzje mogą wpłynąć pozytywnie, negatywnie lub neutralnie na naszą codzienność. Jeżeli pragniemy, aby nasze życie było jak najlepsze, musimy podejmować również najlepsze wybory. Warto zastanowić się, które decyzje zasługują na miano „idealnych”. 

Dobra decyzja, czyli świadoma i nasza

Najlepsze decyzje charakteryzują się świadomością podejmowania. To wybory, które nie są spontaniczne, a dokładnie przemyślane. Świadoma decyzja jest zaplanowana, ale również podjęta kryje w sobie wyznaczone przez nas cele. 

Dobra decyzja powinna być przede wszystkim nasza. Nie rodziców, nie żony, czy chłopaka, a wyłącznie osoby, decydującej się na nią. Często zdarza się, że robimy to, co podpowiadają nam inni zapominając, że odpowiedzią na pytanie „jak podejmować dobre decyzje w życiu?” jest: kierować się własnym uczuciami, emocjami i wartościami. 

Najlepsze wybory pociągają za sobą pozytywne zmiany

Kiedy myślimy o dobrych decyzjach podjętych w naszym życiu, przypominamy sobie o pozytywnych konsekwencjach, które wywarły. Za najlepsze wybory dla nas samych uznaje się takie, których skutkiem są pomyślne zmiany. Zmieniłeś pracę i teraz jesteś szczęśliwy, zarabiasz więcej? To zdecydowanie była dobra decyzja. 

Pamiętajmy jednak, że nie każda podjęta przez nas decyzja będzie tą najlepszą. Zdarza się, że popełniamy błędy, wybierając najlepszą – naszym zdaniem – opcję. Jednak nie jest to powód do zmartwień. Jeżeli tylko decyzja była nasza, a nie wszystkich innych, to może nadal wpłynąć pozytywnie na nasze życie np. ucząc, jak nie popełnić błędu po raz kolejny. 

Aby podejmować dobre decyzje, musisz być odważnym

Dobre decyzje wymagają odwagi. Jeżeli naszym celem jest podejmować najlepsze wybory, musimy przestać bać się ryzyka. Odważne osoby podejmują najlepsze decyzje. Wiedzą, że każdy wybór może nieść zagrożenie, ale bez poważnych kroków nie ma dobrych zmian.

Gdy w Twojej głowie ukryta jest chęć podejmowania najlepszych wyborów – pamiętaj o sobie, wyznacz konkretną drogę i cel. Jeżeli nie potrafisz skategoryzować decyzji na dobrą lub złą zastanów się, jak będziesz się czuł, gdy zostanie podjęta i zrealizowana. Technika wizualizacji pomaga w wielu przypadkach, nawet podczas dokonywania wyborów. 

Wybieraj i pamiętaj o szczęściu 

Decyduj i bądź szczęśliwy. To najkrótszy i najskuteczniejszy sposób, aby podejmować dobre decyzje. Pamiętaj, że w tym wszystkim najbardziej liczy się Twoja rzeczywistość i dobro. Każdy odpowiedzialny jest za swoje życie, dlatego na chwilę przestań myśleć o wszystkich wokół, skupiając się na sobie.