Gdzie kupić Sos Worcestershire?


Sos Worcestershire to powstający w wyniku fermentacji sos o korzennym smaku. Jego produkcja odbywa się w mieście Worcester w Anglii, od którego pochodzi także nazwa sosu. Oryginalny przepis powstał już w pierwszej połowie XIX wieku, a produkcja na masową skalę ruszyła w 1837 roku. Sos Worcestershire jest powszechnie stosowany jako dodatek do wołowiny, serów, ale także jest ważnym składnikiem różnych sałatek np. Cezar. Jest bardzo popularny w Wielkiej Brytanii oraz w wielu innych kuchniach na całym świecie. Niestety, w Polsce nie jest on popularny ani w sklepach, ani na naszych stołach, jednak dzięki jego popularność w krajach wschodnich niebawem sos może zagościć także w asortymencie niektórych polskich marketów.

Sos Worcestershire — sklepy


Z pomocą przychodzi internet oraz wyspecjalizowane w sprzedaży sosów i dodatków sklepy internetowe. Warto wybrać specjalistyczne sklepy z uwagi na dużą ilość produktów podrobionych, które są obecnie bardzo popularne w internecie. Sos Worcestershire online jest dostępny w różnych ilościach, a także cenach. Można także odwiedzić pobliskie hipermarkety i sprawdzić ich ofertę lub sklepy z produktami z zagranicy np. z Wielkiej Brytanii.

Sos Worcestershire – Lidl, Biedronka


Wiele osób poszukuje sosu Worcestershire w popularnych marketach jak np. Lidl lub Biedronka. Niestety, sklep Lidl nie posiada tego sosu w swoim stałym asortymencie. Jest on dostępny tylko podczas trwania tygodnia tematycznego (w tym przypadku chodzi o tydzień brytyjski). Podobnie wygląda sprawa z dostępnością sosu Worcestershire w portugalskiej sieci sklepów, czyli w Biedronce – niestety jest on trudno dostępny w polskim markecie, a w tym wspomnianym pojawia się on w wyjątkowo rzadko. Jest szansa, że w przyszłości sos będzie można częściej spotkać w obu wspomnianych marketach, jednak w tym momencie niestety jest to prawie niemożliwe.


Zamienniki sosu Worcestershire


Pewne przyprawy i dodatki do dań są bardzo ciężkie, a nawet niemożliwe do wymiany. Jednym z takich dodatków jest sos Worcestershire. Jego charakterystyczny korzenny smak sprawia także niemały trud, jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego zamiennika. Aby uzyskać podobny smak w domu, można przygotować miksturę octu z cukrem i mieszanką przypraw korzennych, jednak smak i tak będzie znacznie odbiegał od oryginału. Kolejną opcją jest eksperymentowanie z sosami azjatyckimi jak np. Tamari, aminem lub olejem kokosowym, które dodane do potrawy wypadają podobnie do sosu Worcestershire, ale mimo wszystko, różnica i tak jest wyczuwalna. Jak widać, smak tego sosu jest niepowtarzalny, dlatego też ciężko jest mówić o zamiennikach dla tej przyprawy.

Cena sosu Worcestershire


Ceny sosu Worcestershire zaczynają się już od około 5 złotych, a górą granicę zamyka kwota 25 złotych. Czasami zdarzają się rzadkie egzemplarze, które kosztują się za o wiele więcej niż zazwyczaj. Cena sosu Worcestershire zależy od kilku czynników, takich jak:
– marka, przez którą został wyprodukowany,
– pojemność opakowania, w którym został umieszczony,
– miejsce, w którym został nabyty.