Gry online — korzyści i zagrożenia

Wszystko na świecie ma swoje wady i zalety, a także korzyści i zagrożenia z daną czynnością związane. Nie inaczej jest z graniem w gry komputerowe. Odpowiednie korzystanie z tej rozrywki może ułatwić wiele czynności, przyspieszyć rozwój intelektualny, a także nauczyć języka obcego. Z drugiej zaś strony nieodpowiednie korzystanie z komputera, może sprawić, że osoba uzależni się od gier komputerowych i przestanie wiedzieć, co jest dobre a co złe. Na szczęście takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, a dzisiejsze tytuły są tworzone w taki sposób, by zapewniały odpowiedni rodzaj rozrywki, dodatkowo edukując.

W tym wpisie wyjaśnimy, jakie są podstawowe wady i zalety grania w gry komputerowe, a także przedstawimy serwis, z którego warto korzystać jeśli zależy Ci na pobieraniu gier.

Skąd pobierać gry komputerowe online

Jak zapewne się domyślasz, portali internetowych, w których można pobierać darmowe gry, a także kupować płatne tytuły jest wiele. My skupimy się dziś na serwisie https://pobierajgry.pl, który od 2016 nieprzerwanie udostępnia zarówno klasyczne gry z każdego gatunku jak i najnowsze produkcje niedługo po premierze.

Jest to sprawdzona strona, na której bez problemu zawsze znajdziesz to, czego szukasz. Zarówno gry multiplayer jak i singleplayer są tam dostępne do pobrania przy pomocy dwóch przycisków. Pierwszy służy do tradycyjnego pobierania z poziomu przeglądarki. Drugi zaś przenosi na stronę, umożliwiającą pobranie specjalnego instalatora przygotowanego przez zespół pobierajgry. Daje on możliwość pobierania z maksymalną prędkością łącza internetowego, a także spauzowania pobierania w dowolnej chwili. Jest to szczególnie przydatna opcja w przypadku pobierania ogromnych gier, które coraz częściej ważą powyżej 100 GB.

Także, gdy szukasz sprawdzonego serwisu do pobierania gier, już wiesz, gdzie ich szukać.

Jakie są korzyści i zagrożenia związane z grami

We wstępie wspomnieliśmy, że wszystko ma swoje plusy i minusy. Poniżej znajdziesz kilka zalet i wad grania w gry komputerowe.

Korzyści gier online

  • radość ze współzawodnictwa – możliwość realizowania ze znajomymi i obcymi ludźmi w świecie wirtualnym daje mnóstwo radości i uczy porażek.
  • wzrost samooceny – będąc coraz lepszym budujemy pewność siebie, która może przydać się w przyszłości.
  • możliwość bezpiecznego badania granic zachowań społecznie akceptowanych – osoby wycofane z życia publicznego mogą bez obaw nawiązywać relacje i badać zachowania innych osób.
  • rówieśnicze wspieranie się i nawiązywanie relacji – grając w gry komputerowe można spotkać mnóstwo wspaniałych osób
  • przyswajanie zdolności mediacji i regulacja emocji – podczas porażki uczymy się zachowywać zimną krew i nie emanować emocjami.
  • podejmowanie wyzwań i osiąganie sukcesu – ryzyko jest kluczem do sukcesu, ale nie zawsze. W grach komputerowych można się na ten temat sporo dowiedzieć.
  • „radość z nierealności” – oderwanie się od codziennego życia może być ogromną ulgą dla wielu ludzi.

Jak widzisz, istnieje mnóstwo zalet grania w pobierane gry komputerowe online. Jednak znaleźć można też kilka wad.

Zagrożenia gier online

Główne zagrożenia płynące z gier komputerowych to:

  • utrwalanie siedzącego trybu życia – ruch to zdrowie, zbyt długie siedzenie przy komputerze może osłabić zdrowie.
  • spadek zachowań społecznych – brak kontaktu wzrokowego z innymi ludźmi może spowodować utratę wiedzy na temat zachowań międzyludzkich.
  • możliwość uzależenienia – zdarza się to rzadko, jednak niektóre osoby nie potrafią wytrzymać bez dnia spędzonego w wirtualnym świecie.

Granie w gry komputerowe i ich pobieranie jest bardzo proste i przyjemne. Już wiesz skąd je pobierać i na co zwrócić uwagę, by gry wpływały pozytywnie na Twój rozwój.