Jak parzyć kawę?

Kawa to jedna z najbardziej rozchwytywanych używek, w handlu jest zaraz za ropą naftową. Taka filiżanka kawy codziennie rano pobudza nasz organizm do sprawnego funkcjonowania przez całe dzień. Od czego tak naprawdę zależy to, czy kawa będzie miała świetny smak?

Kilka wskazówek do parzenia kawy

Nie da się ukryć, że należy wziąć pod uwagę kilka wskazówek dotyczących zaparzania kawy w filiżance. Sama filiżanka do kawy też ma znaczenie – np. porcelanowa filiżanka na pewno będzie znakomitym wyborem dla kawoszy.
O dziwo samo parzenie nie jest takie proste. Potrzebujemy niezbędnej wiedzy, aby stworzyć wyśmienitą kawę. Przede wszystkim ważne jest samo pochodzenie ziaren kawy, to sprawia, że otrzymujemy idealny aromat i smak kawy.

ziarna kawy


Pod względem najlepszego smaku prym wiedzie kawa pochodząca z upraw na dość dużych wysokościach. Dobra kawa zdecydowanie musi więcej kosztować, aby taka filiżanka kawy pozostała na długo niezapomnianym doznaniem.

Woda też ma znaczenie

Kolejnym aspektem jest twardość wody, która powinna być świeża, a nie odleżana z poprzedniego dnia. Jeśli posiadamy filtr do wody pitnej to nie mamy się co martwić o twardość naszej wody. Taki filtr poprawia smak kawy, herbaty oraz zapobiega odkładaniu się kamienia w ekspresie. Jeśli chcemy zaparzyć smaczną kawę nie powinniśmy do tego celu stosować wody mineralnej a w szczególności przegotowanej. Szczególnie jeśli mamy drogie filiżanki porcelanowe, to nie powinniśmy stosować byle jakiej wody!

Świeżość ma znaczenie!

Kawa jak cała masa innych produktów spożywczych podlega procesowi starzenia się, to nieunikniony proces. Nie powinniśmy przechowywać kawy dłużej niż 30 dni, odpowiednie użytkowanie ma wpływ na ekstrakt kawowy otrzymany po zaparzeniu naszych kubków, filiżanek czy dzbanków.

filiżanka kawy


Jak można zauważyć, parzenie przysłowiowej „filiżanki kawy” nie należy do najłatwiejszych procesów. Trud włożony w zapoznanie się z tajnikami parzenia kawy wynagradza nam jej bogaty i intensywny smak.

Jednak gdy już raz nauczymy się tego dość złożonego procesu, poznamy tajniki, to w przyszłości nie raz zaskoczymy przyjaciół, bliskich czy drugą połówkę, gdy przyrządzimy kubek bardzo smacznej i aromatycznej kawy!
A gdy ktoś nie czuje się na siłach to może zapisać się na kurs. Pojawiło się ich ostatnio całkiem sporo więc nie jest to problem znaleźć taki kurs w swoim mieście.