Urządzamy po skandynawsku

Na początek wyjaśnijmy, czym cechuje się styl skandynawski. Jest to z pewnością prostota, naturalność formy oraz surowość wnętrz. Czy takie wnętrze słusznie uznaje się ostatnio za bardzo popularny styl? W końcu najpopularniejsze meble kupowane w Polsce to właśnie najczęściej meble z Ikea. Pewnie ponad połowa naszych znajomych ma meble kuchenne kupione właśnie w tej sieci. Gdy przeglądamy katalogi, często widzimy właśnie wnętrza w stylu skandynawskim. Jakie są zalety tak urządzonych wnętrz?

Harmonia

Warto urządzić wnętrze w tym stylu, bo zapewni to nam poczucie harmonii i spokoju we wnętrzu. Przede wszystkim styl ten opiera się na naturze oraz prostocie, co daje tak niesamowity efekt. W takich wnętrzach czujemy przestrzeń i spokój, przez co łatwo jest się zrelaksować.

Jakie materiały zastosować

Ważne są również materiały jakie zastosujemy, powinny być miękkie i łagodne. Najlepiej, gdy weźmiemy pod uwagę materiały w kolorach ziemi, o strukturze pluszu i dzianiny. Wnętrze z pewnością nie powinno być zbytnio przeładowane różnego rodzaju meblami, to za bardzo przytłacza i tworzy niepotrzebny chaos. To zresztą jedna z głównych zasad stylu skandynawskiego. Gdy popatrzymy na zdjęcia ich wnętrz, to nie znajdziemy wielkich mebli zasłaniających pół ściany. Wszystko ma tu swój umiar.

Zatem wiemy już, że ważny jest minimalizm i umiarkowanie w sprzętach meblowych i akcesoriach domowych. Styl skandynawski jest trochę surowy, czasami może trochę chłodny, niedostępny. Można jednak go ocieplić kilkoma ciepłymi dodatkami, które nadadzą wnętrzu niezwykłego, przyjemnego charakteru. Parę dodatków powinno pomóc przełamać ten chłód.

Styl skandynawski

Styl skandynawski cechuje duża funkcjonalność. Polega ona na tym, że każdy z mebli jest na tyle użyteczny i praktyczny, że spełnia nawet kilka funkcji w domu. Skromność i wygoda to ważne hasła w tym stylu.

Z pewnością nie powinniśmy zapominać o tym, aby stworzyć przytulne mieszkanie i przyjazne wszystkim domownikom, pomimo swojej surowości i skromności w formach. Istotna w takim wnętrzu jest posadzka, powinna być wykonana z naturalnych materiałów drewnianych. Taka podłoga dodaje wyjątkowego klimatu całemu wnętrzu, wnętrze staje się cieplejsze, przyjemniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *