Jakie są najciekawsze gry na ps5?

Nowa konsola firmy Sony, czyli PlayStation 5 bije rekordy popularności. W pierwszym kwartale sprzedało się 4,5 miliona egzemplarzy. Ludzi przyciąga nie tylko lepsza grafika w 4K, wsteczna kompatybilność i bardzo wygodne pady. Podstawą są oczywiście gry, niektóre przeznaczone wyłącznie na tę konsolę. W jakie ps5 gry możemy już teraz zagrać? 

Dla starszych i młodszych 

Ważną premierą ostatnich miesięcy był „Ratchet & Clank: Rift Apart”. Popularna zręcznościówka zawsze łączyła starych i nowych graczy, podobnie jak w filmach robią to produkcje studia Pixar. Wątki dla dzieci łączą się ze wstawkami dla dorosłych, przez co nikt nie czuje się poszkodowany i znudzony. Sterowanie robotem Clankiem i podobnym do kota Ratchetem to świetna zabawa dla całej rodziny. 

Dużą zaletą konsoli studia Sony jest jej wsteczna kompatybilność. Oznacza to, że ps5 gry mogą również bazować na poprzednich konsolach. Bez trudu działają tutaj tytuły znane chociażby z PlayStation 4. Dorośli i dzieci mogą znowu spędzać czas przy takich grach jak „Star Wars: Upadły Zakon”, „Spider-Man” czy starych „Fifach”. 

Ekskluzywne RPGi dla wymagających 

Jak wiadomo RPGi to jedne z najpopularniejszych gier na rynku. Dzięki nowej konsoli gracz dostaje dostęp do ekskluzywnych gier, czyli takich, których nie znajdzie na innych konsolach. Wielkim wydarzeniem był powrót „Demon’s Souls”, czyli remake legendarnej gry From Software. Seria znana jest z dużego poziomu trudności, przez co jest jedną z większych wyzwań w historii gier konsolowych. 

Warto też wspomnieć o nadchodzących premierach przyszłych miesięcy. Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego „God of War”, który opowie o dalszych losach boga wojny Kratosa. Fani oczekują również na następcę „Final Fantasy VII: Integrade”. Remake studia Square Enix zakończył się w najbardziej niespodziewanym momencie, dlatego w dniu premiery wszyscy od razu rzucą się do konsol.

Najnowsze akcesoria 

Najnowsze ps5 gry opierają się nie tylko na najnowszych, świetnie przyjętych nowych padach. Takie dodatki jak sterowanie MOVE czy zestaw słuchawkowy PULSE 3D pozwalają na granie na zupełnie innym poziomie niż wcześniej. Wystarczy rzucić okiem na grafikę takich gier jak „Cyberpunk 2077” (w porównaniu z ps4), „Resident Evil Village” czy „Call of Duty: Warzone”. Dzięki nowym akcesoriom możemy poczuć się jak w centrum akcji. Warto śledzić najnowsze gry, które możemy znaleźć w świetnych cenach np. na lowcygier.pl. Najnowsze premiery powinny jeszcze lepiej wykorzystać niesamowite możliwości nowego sprzętu Sony. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *